ממחשבה למציאות

20191114_114644-e1575790737998-2-e1581949094365.jpg

קצת עלי

איזה כיף שאתם כאן !
נעים מאוד – אני מרים עייש. 
בביתי הקסום שבהרי השומרון אני מגדלת 7 ילדים (וכלבה ☺) ביחד עם דניאל- החבר הכי טוב שלי (מגיל 14!!) 
אני אומנית בנשמה! חייבת ליצור בכל צורה שהיא בשביל להישאר בריאה 
אני מאמינה בשילוב של יצירה ואומנות בחיים.

הרשמה לניוזלטר

גם את רוצה לעשות בעצמך?
השראה, רעיונות, טיפים ועוד פעם בשבועיים ישירות למייל!

קטגוריות הבלוג

פוסטים אחרונים

שנה טובה!

התגעגעתי. לא כתבתי המון זמן. מרגיש לי שהייתי רחוקה מעצמי יותר מידי זמן. השילוב של

קרא עוד

כמו שהבטחתי- בפוסט הזה נרד לעומק של הבניה של הסטודיו הנוכחי.

חשוב לי לספר לכם את זה מכמה סיבות-

ראשית- אם יש מישהו בקהל שמתכנן לבנות בקרוב בית- אז יש פה פירוט על השלבים- דבר שנותן בהירות והבנה של התהליך.

עוד סיבה היא שאני מקווה שהפוסטים האלה יכניסו לכם אומץ ודרכי פעולה להגשים את החלומות שלכם.

והסיבה המרכזית היא- השראה!

זה יכול להשמע מעט מתנשא- אבל שתדעו שאני כל כך מאמינה מלהסתכל ולהתבונן על אחרים, ללמוד איך הם עושים דברים, לשאוב מהם רעיונות וכח, לראות שהדברים אפשריים- ומשם להשליך את זה על החיים שלך. וכן- גם לשמוע את ההתמודדויות והקשיים נותן כח! אני זוכרת שבתחילת הבניה שיתפתי בפחדים ואישה שאני מעריכה שהקימה חנות מטורפת אמרה לי- את בדרך הנכונה! בנוסף כל הקריאות עידוד והחיזוק של העוקבות שלי נתנו לי ים של כח.

יש לי כל כך הרבה מה לספר ולשתף על התהליך הנפשי שעברתי בבניה של הסטודיו הזה. לא היה לי מושג שזה יהיה כזה מטלטל וסוחף. למי שמתבונן מהצד בעיניים שטחיות הדברים יכולים להראות קלי קלות. אף אחד לא מעלה לסטטוס את הנדודי שינה, החרדות, האי שקט. רק את שומעת את הקולות המחלישים ביותר, שלא שואלים מתי להופיע ובאיזה תדירות- ואת ניצבת לבדך מולם!

אני מציינת תאריכים כדי שיהיה לכם מושג פחות או יותר כמה זמן לוקח. יש המוןןןן זמן בהכנה לבניה. ואין ספק שזה חלק חשוב שאי אפשר לדלג עליו. ברגע שהכל  (שטח, תוכניות, מימון ) מוכן העיצה שלי היא לא לרדת עם הרגל מהגז ברגע שמתחילים לבנות. לפנות את כל המשאבים והאנרגיה לעניין.

 אפרט-

  • איתור שטח. בחנו כמה אופציות ובסיעתא דשמיא נבחר השטח מתחת לבית שלנו. החלטה שבאה על הדרך והתבררה יותר מאוחר כגאונית וחשובה. (דאגתי שהשכנים מתחתי לא יסתירו לי את הנוף ויהיו נעימים ונקיים..חח)

(נקודה חשובה- לקח לי 9 חודשים מהרגע שהתחלתי לחפש שטח ועד שהיה לי חוזה חתום! אדר התשע"ט- כט' חשוון התש"פ )

  • פיתוח- ביום שהבאגר עלה לשטח והתחיל לפתוח אותו הייתי כל כך מרוגשת. סוף סוף אחרי עבודה של שנים התחלתי לראות תוצאות בשטח!! 
א' אדר התש"פ
  • סיום תוכניות עם אדריכלית . היה לי חשוב שאדריכלית תוציא לי תוכניות, למרות שהיא עשתה בגדול מה שרציתי וראיתי בעייני רוחי. חשוב מאוד לדעתי לא לוותר על השלב הזה, במיוחד אנשים שמנסים לחסוך ולבנות לבד. חייבים מידות מדוייקות ולחשוב על מלא דברים קטנים שמי שלא הוכשר לכך פשוט לא חושב עליהם. מה שנקרא הדרך הארוכה והקצרה ( או להפך?!.. קיצר הבנתם )
  • מהנדס. אי אפשר להגזים בחשיבו שלו כמובן!!

 

אוקי- עכשיו כבר הכל היה מוכן וחיכה שנתחיל ממש לבנות..

עד השלב הזה הרגשתי שאני עוד איך שהוא שאני לא עמוק מידי בסיפור , וידעתי שבצעד הבא נכנס למרוץ שאנחנו לא עוצרים בו!- שלב העל חזור..

מפחיד!

כל זה בלי ידיעה ברורה בכלל איך הכל יקרה. בחרנו לבנות "לבד"- בלי קבלן. זה חוסך עלויות מטורפות- ותכלס כבר היה לנו ניסיון מהבניה של הבית שלנו. זה נתן לנו קצת ביטחון אבל לא יותר מאקמול זמני.

אני אישית כל הזמן הרגשתי שאני עומדת לקפוץ צניחה חופשית בלי לדעת מה יתפוס אותי למטה.

ומה נראה לכם עשיתי?- קפצתייייייייי

שחררתי את כל האחיזות. כמה שזה קשה! וכמובן שהדבר שהכי עזר לי ועדיין זאת האמונה- שיש פה מישו שאוהב אותי ודואג לי- ואני צריכה לסמוך עליו, לעצום עיניים ולתת לו להוליך אותי.

 

ערב ראש השנה התשפ"א- יציקת הרצפה!

בעלי לקח פיקוד על זה ותוך שניה פתאום תוך כמה ימים- בום- היתה יציקה בהפתעה מוחלטת. לגמרי מסרתי לו את זה והאמת שהייתי גאה בעצמי כי כמו שכבר הבנתם- אני אישה של שליטה..

ערב ראש השנה התשפ"א- יציקת הרצפה!

עוד פעם בהשגחה פרטית של מסובב כל הסיבות- גיסי האלוף רחמים עייש בדיוק סיים פרויקט והיה יכול להכנס לעבוד אצלינו. לפני כן כל הזמן דאגתי מה יהיה, ואיך נבנה את השלד , ומה הצעד הבא. והתחלתי לשים לב לדפוס פעולה וחשיבה מעולה- להפסיק לדאוג! חחח… נשמע קל אבל כל כך לא.

פיצחתי פה משו- לא לחשוב רחוק מידי. החשיבה לרחוק ובגדול יכולה לשתק ולהפחיד – כי היא באמת מאיימת! איך אני אבנה בית ?? אבל הדבר הנכון ביותר לעשות זה לחשוב כל פעם רק על הצעד הבא. לא לתת לפחד לשתק את העשיה. כל פעם להתמקד רק במשימה הקרובה.

אני ממש משתפת אותכן במאחורי הקלעים ואני אחזור וקצת אחפור על זה.

הבניה היא של הנפש! מה שקורה במציאות זה ההשתקפות של המקום הנפשי שלנו. בכל מובן.

לא סתם אנשים אומרים שלא קל לבנות בית. לא משנה אם הם לבד או בא קבלן ומוסר עד המפתח. יש פה תהליך נפשי שמכריח אותך להתגדל- ממש להרחיב את הנפש והכלים שלך. זה מתבטא ביכולת לעמוד בהחלטות, בלחצים, באי ודאות… אוהו כמה החלטות צריך לקבל.

 יש בי איזה חשש שהפירוט הטכני של הבניה ישעמם אותכם אבל אני כותבת את זה בכל זאת כי –

1. לא ראיתי שום בלוג בעברית שמסביר איך בונים בעץ.

2. זה מחזק את העובדה שהפירוט לתתי משימות מראה שזה אפשרי ואיך ממש קם לו מבנה מפואר מאוסף של משימות

3. יש תמונות יפות ובכיף אפשר לדלג על השלב הטכני )

 

 איך בונים מבנה בניה קלה מעץ על רגל אחת-

 

העמדת קונסטרוקציה- שלד.

שלד מרכזי- מידות העצים-  5/15 . קורות 20/25. קורה מרכזית 20/30.

בחרתי לבנות בעץ. זה החומר עם האנרגיה הכי נעימה ומחבקת שיש. הריח, החמימות, הדוגמא העדינה והיחודית על הקורות והקירות. בונוס נוסף זה המהירות והניקיון של בניה. נוסיף לזה את הבידוד הנהדר- בקיצור מנצח!

כל קיר עומד זה בעצם מלבן סגור בפני עצמו שמעמידים ומבריגים עם ג'מבואים לרצפה. צובעים את החלקים התחתונים בזפת קר להגנה מפני רטיבות.

הקורות צבועות בצבע חום מעושן של ADLER,, בשתי שכבות

שלד עץ לבית

גג

על הקורות ישמנו גלריה צבועה בלבן.

מריצים חשמל לתאורה.

מניחים רנדופן- קלקר מבודד טרמי.

מעל מניחים גליל נייר/בד טייבק ( Tyvek ) טייבק הוא חומר חזק, בילתי נקרע, לא רעיל, קל, נושם, גמיש, ובעיקר עמיד למים.

מעליו מבריגים 5/5 לאורך ( מקביל לקורות ) שיתפוס הכל. מעליהם מבריגים 5/5 לרוחב ( ניצב לקורות ) ומותאם במרחקים להברגת הרב רעף מעליו. מתנצלת שבשלב הזה אין לי הרבה תמונות. הייתי ביום חופש והם פשוט הריצו את העבודה!!!

במקביל רחמים בנה ארגז רוח מעלף.

גג מעץ- שלבים

קירות חוץ

ציפוי חוץ בOSB. נייר טייבק. 5/5 ובינהם קלקר עובי 5

ציפוי חוץ- פלאנקים. לוחות דמוי עץ לחיפוי קירות חוץ ופנים דק דמוי עץ חזק ועמיד כמו בטון, חסין אש לא דליק. עמיד לעובש, ריקבון.

צבע מ.ד. של טמבור ( את הצבעוניות של הסטודיו יש לי בחזון ממש מהתחלה. ראיתי אותו אדום!  טוב ברור שזה הצבע הכי יפה בעולם. אבל למבנה? הייתי צריכה מלא אומץ ושלחרר את השכל כדי לתת לזה לקרות. מה אני אגיד לכם?- יצא מטורף!!! )

ציפוי מבנה עץ
צבע פלאנקים

קירות פנים-

העמדת קירות פנימיים מ5/10.

חשמל, אינסטלציה- אנשי המקצוע עושים.

חומר בידוד- דמוי צמר סלעים. מהדקים על הosb עם מהדק סיכות פשוט

חיבור עץ מסוג גלריה אירופאית רוחב 14 ס"מ צבוע בשתי שכבות צבע לבן ( של חברת AquaTECH )

זה השלב שהגענו אליו עד עכשיו. עשינו גם סניטרים, חשמל וביוב. נשאר-  מטבח. חלונות, דלתות. תאורה וסילר על הבטון המוחלק.. מקווה שעד הפוסט הבא אהיה כבר אחרי!!

חשוב לי לציין שהבנים שלי התותחים היו שותפים לאורך כל הדרך! עבדו בלי הפסקה, וגם כשנמאס המשיכו. ( צבעו יותר מ 700 יח עץ גלריה!! )

רחמים והחברה שלו לפרברייגן התחילו לעבוד אחרי סוכות. סה"כ 8 שבועות!!! ואם לא הייתי מפריעה זה היה קורה יותר מהר..  מצרפת כאן מספר שלו למי שרוצה שיבנו לו בית מטריף במקצועיות ובמהירות.

רחמים עייש- 054-9193998

מצרפת את הציור הראשון שציירתי אי שם בשבט של שנת התש"עט כשהתחלתי להוריד את החלום למציאות. הציור מודבק ביומן תיעוד של הבניה שכבר הכרתי כאן.. מי שתבוא לסטודיו תוכל לעיין בו על הספת וינטאג' המעלפת ולספוג ים של השראה.

התובנה הכי חזקה שהגעתי עליה היתה-

יותר משאני בניתי את הסטודיו- הוא בנה אותי!

אני חושבת שזה הקסם של חלומות. את רוצה אותם בכל ליבך על סמך דימיון/ מחשבה שזה יעשה לך טוב. ואז כשהטוב הזה מגיע את פתאום נלחצת ומבינה שהבאת על עצמך גם דבר מאתגר, שדחפת את עצמך לסיטואציה שאין לך באמת מושג איך להתמודד איתה. ופעם אחת שהתגברת עליה והצלחת- את מרגישה על גג העולם! I DID IT!!!!!

לחיים מלאי חלומות והגשמה-תכף תתחיל החגיגה האמיתית !!!

מקוה שהיה מעניין, שהחכמת ו-תודה שהיית כאן!

מרים

אני והבנים הבנאים שלי
בצלאל, גבריאל ובניהו הבנים התותחים שלי שהיו שותפים מלאים לאורך כל הבניה!

אם אהבת את הפוסט את מוזמנת להצטרך לניוזלטר
ולקבל תוכן איכותי , פעם בשבועיים- ישירות למייל!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הרשמה לניוזלטר

גם את רוצה לעשות בעצמך?
השראה, רעיונות, טיפים ועוד פעם בשבועיים ישירות למייל!

דילוג לתוכן